Samantha Carter

28. září 2008 v 16:02 | Tess - admin |  INFO
Sam.....


Dr. Samantha Carter

hodnost: major

status: aktivní služba Joint Forces Unit SGC

zkušenosti: odborník na fyziku a plazmu

rozkazy: pokračovat v analýze Hvězdné Brány. analyzovat mimozemské zbraňové systémy. Získat pro Zemi jakékoliv užitečné informace a technologie.

SAM CARTER

Samantha Carterová, major, později podplukovník letectva spojených států. Ve válce v zálivu nalétala přes 100hodin v letounu F-16. Je vynikající vědec a má doktorát z teoretické astrofyziky. Zkoumala hvězdnou bránu už 2 roky předtím něž ji Daniel zprovoznil.Je největší expert na hvězdnou bránu a technologie sní spojené. Během první mise na Abybos zůstala na Zemi studovala bránu a materiál ze které se skládá. Jako první spekulovala o tom, že brána musí vést i na jiná místa, proč by na ní jinak bylo 39 symbolů? Bohužel žádná z kombinací které vyzkoušeli nefungovala.
Po uzavření hvězdné brány byla přidělena na jiné vojenské účely. Po znovuotevření brány byla převelena zpět, aby se připojila k týmu SG-1.
Během služby v SG-1 do ní vstoupila tok´ra Jolinar, kterou považovali za goa´ulda,nakonec ji zabil ash´rak, to byl nájemný vrah. Předtím než zemřela vyléčila Sam a zachránila ji. Sam má díky tomu Jolinariny vzpomínky a umí ovládat goa´uldskou technologii.
Vstoupila do ní i cizí entita. Přechovávala u sebe doma mimožemštana, byla vytvořena její dvojnice a také replikátor s její podobou.Nejméně osmkrát zachránila Zemi a jednou celou naší galaxii před replikátory. Pomohla porazit replikátory v naší galaxii .Když na to dojde dokáže účinně bojovat se zbraní i bez ní.
Je svobodná, bezdětná, za celou dobu během projektu stargate měla strašně málo vztahů, bude zasnoubena s Petem Shanahanem, ale nakonec z toho nic nebude. Má bratra Marka který žije v San Diegu, a otce Jacoba, který je dobrovolným hostitelem Tok´ry. Semina matka zamřela, když bylo Sam kolem 15 let. Za její smrt kladli Sam a její bratr vinu otci. To hodně poškodilo jejich vztahy, znovu se sblížili až v programu stargate. Sam a Jacob se stali prostředníky mezi lidmi a Tok´ry.

Sam je také zamilovaná do Jacka, což je v některých epizodách jasně vidět. Ale bohužel kvůli jejich pracovnímu vztahu mezi nimi nemůže nic být.Nebo ne?????
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Maté rádi pár Jack+Sam???

Ano!!!
Newin
Ne

Komentáře

1 zuzicenek-I love you SB zuzicenek-I love you SB | Web | 1. února 2009 v 18:58 | Reagovat

jojo Sam. no ale myslím že v pár dílech šlo jasně vidět že se jí líbí Deniel. Ona je podle mě chudák, každému se líbí. Každý ji tam balí:))))) nojo někdo má hold štěstí:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.